Kariyer fırsatları ara

Sevil Çakmak

2003 yılında Hollanda’da H&M Utrecht mağazasında Part Time Satış Danışmanı olarak çalışmaya başladım. 7 yıl boyunca okulum ile birlikte keyifle ve her gün yeni bir motivasyon ile bu süreci tamamladım.

Okulumu tamamladıktan sonra 9 ay boyunca Departman Müdürü görevini yine Utrecht mağazasında üstlendim. Bir sonraki aşama olarak 5 yıl Mağaza Müdürü olarak farklı mağazalarda çalıştım, bu 5 senenin son 3 senesi Amsterdam’daki Flagship olarak nitelendirdiğimiz 6 katlı bir mağazadaydı. H&M adına öğrendiğim bir çok şeyi çok yüksek ziyaretçi girişi olan ve Hollanda’nın 1 numaralı mağazası olan bu mağazasında öğrendim diyebilirim.

Türkiye’de Bölge Müdürü olarak göreve başlamadan önce 6 ay Hollanda’da eğitim aldım ve son 1.5 yıldır da Türkiye Area 1 Bölge Müdürü olarak çalışmaktayım.

Bugüne kadar kariyerimde bana en çok fayda sağlayan şey H&M Değerleri oldu. Her gün bu değerleri hem yaşamak hem de yaşatmak için çalıştım. H&M Değerleri karakterim ile de çok uyuştuğu için bu benim için çok zor olmadı. Değerlerimizde de yer alan BİZ BİR EKİBİZ değerini her zaman bana yaşatan ekipler ile çalıştım ve bu durum başarılarımda büyük rol oynadı. Çünkü H&M’de ekip çalışması ile başarı elde edilir.

H&M’de özellikle yönetici olarak çalışıyorsan en önemlisi adaletli olmak olduğunu düşünüyorum. Empati kurmak ve gerçekten pozisyon ayırt etmeden her çalışana zaman ayırmak.

Tabi ki de benim gibi başarıdan besleniyorsanız bu da ayrı bir motivasyon kaynağı olarak görülebilir.

H&M bence bir yaşam tarzı. Değerleri, insana verdiği önem, kariyer fırsatları, başarıları taktir etmesi, hataları kabul etmesi, ve tek tek sayamadığım bir çok farklı nokta.

Hayatlarımıza kattığı uzun süreli dostlukları ile birlikte çok yoğun, eğlenceli, başarılar ile dolu 15 yıl geçirdim ve H&M’de olmak isteyen herkese tek tavsiyem H&M her günün tadını çıkarmaları ve hedefleri doğrultusunda asla vazgeçmemeleri.

 

H&M web sayfasının kullanıcılarına en rahat ve kolay deneyimi sunmak için çerezler kullanmakta. Hizmetlerimizden faydalanmaya devam etmenizle, bu durumu kabul ettiğinizi varsayıyoruz. Çerezler hakkında daha fazla bilgi edinin.