Kariyer fırsatları ara

H&M Türkiye, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesine Girdi!

Adil bir işveren, iyi bir arkadaş ve ilham veren bir koç.

Hızla büyüyen küresel bir firma olarak sorumluluğumuz bugün daha da büyük. H&M Group, dünyanın 69 ülkesinde müşterilerine moda ve kaliteyi en iyi fiyata sunarken,  170.000’den fazla çalışanına ise sonsuz fırsatlar sunuyor.

H&M Türkiye, Great Place to Work® Türkiye Enstitüsü tarafından “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2018” yarışmasının +2000 çalışan kategorisinde 4. olarak Türkiye’nin En İyi İşverenlerinden birisi oldu. Bu başarımızın temelinde ise şirketimizde çalışan ekip arkadaşlarımızın olduğunu biliyoruz.

Şirketimizde çalışan her bireye pozisyonları fark etmeksizin saygı duyuyoruz. Adil bir ücretten, özel hayat ile çalışma hayatı dengesinin korunmasına, kişisel özgürlüklerden, şirket içi gelişim ve kariyer fırsatlarına eşit ulaşıma kadar uzanan bir alanda çalışanlarımızın yanındayız


En büyük hedefimiz her zaman iyi bir işveren olmak.

Çalışma alanlarımızın hepsinde etik bir strateji yürütüyoruz. Bunun anlamı; çalışma alanlarımızda her türlü ayrımcılığa karşı durmamız, tüm çalışanlarımızın mükemmel bir uyum içerisinde çalışmalarıdır. H&M’de çalışan her bir bireyin dil, din, ırk, renk, cinsiyet, cinsel yönelim vb. tüm farklılıkların bizim için değeri büyük ve eşittir.

En önem verdiğimiz konulardan birisi ise fırsat eşitliğidir. Örneğin; yönetim kurulu üyelerimizin %50’si kadındır. H&M Türkiye olarak hem kurumsal hem de mağaza organizasyonlarımızda kadınların istihdama katılmasını önemsiyor ve destekliyoruz.

Bu yılın listesine Türkiye’den farklı sektör ve büyüklükten 162 şirket katıldı. Araştırmaya katılan tüm şirketlerin çalışanlarına işyerleri içerisindeki deneyimlerini paylaşmaları istenen bir anket düzenlendi ve şirketlerin birbirinden değerli İK uygulamaları analiz edildi. Böylelikle uygulamaları ve farklılıkları ile öne çıkan en iyi şirketlerden birisi de H&M oldu.

Great Place to Work® Enstitüsü Hakkında

Great Place to Work® küresel çapta araştırma ve yönetim danışmanlığı yapan; misyonu daha iyi işyerleri oluşturarak toplu geliştirmek olan bir enstitüdür. Bugün 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren Great Place to Work®; her yıl 11 milyonun üzerinde çalışanı temsil eden 5.500'den fazla kuruluşla çalışırken, Great Place to Work®'ün En iyi İşverenleri belirlediği liste her yıl düzenlenmekte ve En İyi İşverenlerin kamuoyu ile paylaşılmasını amaçlamaktadır.

H&M web sayfasının kullanıcılarına en rahat ve kolay deneyimi sunmak için çerezler kullanmakta. Hizmetlerimizden faydalanmaya devam etmenizle, bu durumu kabul ettiğinizi varsayıyoruz. Çerezler hakkında daha fazla bilgi edinin.