Szukaj ofert pracy

Sustainability

W dziale ds. zrównoważonego rozwoju dbamy o to, aby moda H&M była tworzona w zgodzie z sumieniem i naturą. Opracowujemy wskazówki dotyczące zrównoważonego rozwoju naszej firmy i oceniamy efekty naszej działalności pod wieloma kątami. Odpowiadamy za globalne poczynania firmy i upewniamy się, że w całym łańcuchu dostaw przestrzegane są zasady Kodeksu Postępowania H&M oraz ochrony środowiska.

Dział ds. zrównoważonego rozwoju dzieli się na cztery współpracujące ze sobą pododdziały:

  • Sekcja odpowiedzialności społecznej – wspiera i koordynuje nasze starania w zakresie podnoszenia standardów odpowiedzialności społecznej i wyznacza nowe kierunki rozwoju w tej dziedzinie.
  • Sekcja odpowiedzialności za środowisko – wspiera i koordynuje nasze działania proekologiczne i wyznacza ich nowe kierunki rozwoju w całej firmie.
  • Sekcja odpowiedzialności za produkty – wspiera, koordynuje i wyznacza nowe kierunki rozwoju zrównoważonej pracy z produktami i ich cyklem życia.
  • Sekcja odpowiedzialności za relacje – koordynuje nasze różnorodne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w wielu obszarach oraz dba o to, aby nasz przekaz, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz firmy, był trafny i znaczący.

Podsumowując, dział ds. zrównoważonego rozwoju czuwa nad tym, abyśmy lepiej troszczyli się o świat i ludzi wokół nas.