Relacje pracownicze

Relacje pracownicze

Uczciwy partner, dobry przyjaciel i motywujący trener

Jako rozwijająca się firma o globalnym zasięgu, czujemy się zobowiązani do dbania o naszych pracowników. Obecnie H&M zatrudnia około 132,000 osób w ponad 58 krajach na całym świecie.

Wszelkie aspekty naszej działalności cechuje poszanowanie jednostki. Dotyczy to przyzwoitych wynagrodzeń, odpowiedniego czasu pracy i wolności zrzeszania się, ale także równych szans na doskonalenie się i rozwijanie w firmie. Szczególne znaczenie ma dla nas bycie dobrym pracodawcą w krajach, których prawo i zasady nie pokrywają się ze standardami H&M.

 

Mamy wysokie standardy etyczne. Oznacza to, że otwarcie przeciwstawiamy się dyskryminacji i prześladowaniom wszędzie tam, gdzie działamy. Zróżnicowanie naszych pracowników pod względem wieku, płci i pochodzenia etnicznego stanowi istotną wartość naszej firmy. Równość ma dla nas wielkie znaczenie, czego najlepszym przykładem jest nasz zarząd, który w połowie składa się z kobiet.

W H&M stosujemy zasadę „otwartych drzwi" dającą wszystkim pracownikom prawo i możliwość przedyskutowania z kierownictwem wszelkich kwestii związanych z pracą. Nasi pracownicy mają również prawo do negocjacji w sprawie umowy zbiorowej. Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymywać dobre relacje z pracownikami, zrzeszeniami pracowniczymi i związkami zawodowymi.

H&M wykorzystuje pliki „cookie“, aby zapewnić użytkownikom jak najwygodniejsze korzystanie z witryny. Dalsze korzystanie z naszych usług jest równoznaczne z akceptacją tych warunków. Dowiedz się więcej „cookies“